Rapoo- It solutions & Corporate template

04-9858014

צור קשר

maz@matzuva.org.il

שלח דוא"ל

 מצובה: מגשים חלום ומקים מגרש סקווש בקיבוץ

מתוך  MYNET הקיבוץ

אוהד פליידרמן (41, מצובה) מגשים חלום ייחודי ממש בימים אלה. לאחר שלוש שנים מייגעות של איסוף כספים הוא מקים מאפס מגרש סקווש בקיבוץ. אוהד התוודע לענף בעת היותו סטודנט למדעי המחשב באוניברסיטת חיפה.

הוא לא שיער אז, שיום אחד יעבור לחיות בקיבוץ בצפון, ועוד יקים בו מגרש לסקווש. ואכן, כאמור, עקשנותו ואהבתו לענף מביאות את אוהד ממש בקרוב לפתוח למען הקהל הרחב בקיבוצו, והאזור כולו, מגרש סקווש מקצועי, שבין היתר יפעלו בו גם חוגי "פילאטיס" וענפים כמו ג'ודו וקרטה.

"לסקווש הגעתי בגיל 25 באוניברסיטה. זה התחיל כמשחק עם חברים, ועם הזמן אתגרתי את עצמי והתחלתי להתאמן ולהשתתף בתחרויות", מספר אוהד פליידרמן.

"ידעתי שבגילי כבר לא אוכל להיות אלוף הארץ, אבל ניסיתי, והגעתי לסביבות המקום החמישים. למדתי הדרכת סקווש ועבדתי בהתאחדות הסקווש כדי לקדם את הענף. בנסיעותיי בארץ התוודעתי למגרשים בעמיר ובגבעת-חיים איחוד. אז עדיין לא הייתי קיבוצניק. היתה לי עבודה בהייטק בצפון ועברתי לגור במצובה. אני כבר שש שנים חבר קיבוץ. עם השנים פיתחתי אהבה ליישובים כפריים, ושמחתי מאוד להגיע למצובה".  

 

ומאיפה בא הרעיון להקים מגרש במצובה?

אוהד פליידרמן: "הרעיון להקמת המגרש בקיבוץ הוא תולדה של מגרש שפורק במרכז הארץ לטובת נדל"ן. אני ביקשתי שלא יהרסו אותו אלא שיפרקו ויעבירו אותו למקום אחר. לקחתי על עצמי פרויקט גדול מאוד: הקמת מגרש בקיבוץ. במצובה מצאתי משטח בטון קיים וקיבלתי אישור בנייה מהקיבוץ. הייתי צריך 200 אלף ש"ח כדי להרים את האולם עם המגרש בתוכו".

ואיך גייסת את הכסף?

"גיוס הכסף נמשך הרבה יותר זמן מהמתוכנן. בזכות הקשרים שלי עם אנשי סקווש בארץ, והעלות הנמוכה יחסית - קיוויתי שאגייס את הכסף די מהר. יצאתי למסע גיוס הכספים בעזרת עמותת 'גלילה' לפיתוח הגליל, והצלחתי - דרך תרומות, ובעיקר דרך Headstart - אתר לגיוס 'מימון המון' מהציבור.

"רק אחרי שלוש שנים הגעתי לסכום המיוחל. קיבלנו היתר בנייה והתחלנו. עבדתי עם קבלנים, וכל מה שהיה אפשר לבצע בכוחות עצמיים, כמו תאורה או בידוד תרמי - עשיתי עם חברים טובים מהקיבוץ שנרתמו למבצע. עבדתי בלילות ובשבתות. באותה תקופה עברתי מעבודה בהייטק לחינוך ולהוראת מתמטיקה, מתוך רצון ואמונה לתרום לקהילה. עכשיו אנחנו ממש לקראת סיום, ואני מעריך שבתחילת 2015 יוכלו להגיע למגרש חברי הקיבוץ ואנשים מהאזור כולו".

איך הוא יתנהל?

"יהיה אתר אינטרנט שבו יוכלו אנשים להזמין את המגרש כדי לשחק - גם תושבי המרכז שיבואו לצפון.

 כבר עכשיו ישנה התעניינות. הרעיון הוא שהמגרש יהיה פתוח לכולם, במשך הרבה שעות.

אני מתכנן שבהתחלה יוכלו אנשים מכל הגילים לבוא חינם ולהתנסות.

"לסקווש יש דימוי לא טוב, של ספורט קשה מדי, או לעשירים בלבד. האמת היא שהוא לא יקר, ואצלנו העלות לשימוש תהיה סמלית, למטרת תחזוקה בלבד. המשחק לא קשה, ואפשר להתחיל לשחק בו מיד.

"מדובר בשילוב של טניס עם מטקות, וזה קל. ברמות הגבוהות צריך הרבה כושר. המשחק מאוד בריא ומתאים לכולם. הוא מוציא המון אנרגיות. החלום שלי הוא לצאת עם קבוצת ילדים, שמתאמנים ומתחרים במגרש בקיבוץ, לתחרויות בכל רחבי הארץ". 

 

matzuba abc
ab מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות